97. Yıl Coşkusu 50.Yıl Alanında Kutlandı

19 Mayıs 2016 Perşembe, 13:03

-19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yapıldı

 

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde tüm yurtta olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, kutlamaları yapıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 97. yıldönümü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yapılan gösteriler ile kutlandı. 50. Yıl Alanı’n da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na vatandaşların katılımının az olması ve tören programında dikkatlerden kaçmadı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, kutlama törenleri ilçemizde çelenk sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Özlem, yaptı. Ardından günün anlamımı belirten şiir ve kompozisyonların okunması. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin okunması, Gençliğin Ata’ya cevabı. Gençlik Marşının okunması, Turgutlu Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisi, lise öğrenci gruplarının gösterileri ve final tablolarının gösterileri ile tören son buldu.

Kutlamalarda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Özlem; “19 Mayıs bir şaha kalkıştır, bir kurtuluştur. 19 Mayıs Türk Milletinin, nazlı hilalin, parlayan yıldızın ışığıdır. Bu vatan için, bağımsızlık için, egemenlik için toprağa düşen şühedanın helal kanıyla renklenen bayrağın, hak ettiği gönderdeki yerini almasıdır 19 Mayıs. Bir doğumdur, sancılı, ama bir o kadar da gururlu” dedi.

Yıl Alanı’n da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, CHP Manisa eski Milletvekili Hasan Ören, İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ömer Haşim Olgun, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Yıl Alanı’n da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına vatandaşların pek fazla ilgi göstermemesi, neredeyse vatandaştan çok protokol üyesinin bulunması gözlerden kaçmadı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz