AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

13 Nisan 2018 Cuma, 12:52

Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli mesajında, insanların her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçildiğini belirtti.
Kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin daha da önem kazandığını vurgulayan Gedizli, “Çünkü günümüzde kin, nefret, düşmanlık gibi insanların kalplerinde asla yeşermemesi gereken duygular ne yazık ki insani duyguların önüne geçmekte, insanları kötülüğe sevk etmektedir. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız”ifadelerini kullandı.
İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması dileğinde bulunan Gedizli, mesajında: “Hassas ve sorunlu dönemeçlerden geçtiğimiz şu günlerde Mirac-ı Nebi’ye hürmeten kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, kaybettiklerimizin peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir. Bu mübarek gece vesilesiyle ülke olarak son günlerde yaşadığımız olumsuzlukların yerini sağduyu ve sükûnetin; barış ve huzurun almasını; ayrıca yakın coğrafyamızda zulüm, haksızlık, şiddet ve terörün altında inim inim inleyen İslâm beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesi için Rabbime dua ve niyaz ediyorum. Bu kutlu gün vesilesiyle ülkemizde ve dünyada huzurun artmasını temenni ederim. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz