AKIN; “Birleşe birleşe yöneteceğiz”…

10 Nisan 2019 Çarşamba, 17:53

Turgutlu’nun yeni belediye başkanı Çetin Akın mazbatasını dün almıştı. Bugün ise resmen görevine başladı ve belediye başkanlık makamını devraldı. CHP’li Çetin Akın’a devir teslimi MHP’li Turgutlu Belediye Başkan yardımcısı Hakan Sezer yaptı.

Çiten Akın ve beraberindeki heyet önce 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanında Atatürk anıtına çelenk sundu ve Atatürk Bulvarından yürüyerek belediyeye geldi.

Belediye personeli tarafından çiçeklerle karşılanan Çetin Akın eski mesai arkadaşları teşekkür etti. Çetin Akın daha sonra başkanlık makamında Turgutlu Belediye Başkan yardımcısı Hakan Sezer ile devir teslim için bir araya geldi. Çetin Akın devir teslim töreninde;” Bizden önce belediye başkanlığı yapan Sayın Turgay Şirin’e, belediye başkan yardımcılarına ve ekibine çok teşekkür ederiz” dedi. Çetin Akın makamı devraldıktan sonra anne ve babasının ellerini öperek hayır dualarını aldı.

Devir teslim töreninden sonra Belediye Binasının balkonuna çıkarak dışarıda bekleyen vatandaşlara seslenen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın herkese teşekkür etti. Çetin Akın’ın konuşmasından önce Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Akın balkon konuşmasında;” Biz seçim öncesi birleşerek kazanacağız dedik ve kazandık. Şimdi de birleşe birleşe Turgutlu’yu yöneteceğiz. 31 Mart’tan sonra siyaset bitti, artık Turgutlu menfaati için kolları sıvayacağız. Her zaman dediğim gibi makam arabasına binmeyeceğim, makam kapısını da söktürüyorum. Halkın içinde olan bir belediye başkanı olacağım. Kimsenin hakkını yedirtmedim ve yine yedirtmeyeceğim” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz