Başaran, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı

18 Mayıs 2019 Cumartesi, 13:23

MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıldönümünde bir mesaj yayınlayarak Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Başaran, mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin en dinamik bireyleri olan Türk gençliğinin her ne şartta olursa olsun bu vasıfları bünyesinde barındırdığına inandığı için 19 Mayıs’ı, gençlerimize armağan etmiştir” ifadelerini kullandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Şehnaz Başaran, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Genel Müdür Başaran, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere özgürlük ve bağımsızlık uğruna mücadele veren kahraman atalarını rahmet ve minnetle yad ederek, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu yaşıyoruz. 19 Mayıs kararlılık, azim ve mücadele demektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Cumhuriyetimizin en dinamik bireyleri olan Türk gençliğinin her ne şartta olursa olsun bu vasıfları bünyesinde barındırdığına inandığı için 19 Mayıs’ı, gençlerimize armağan etmiştir. Hiç şüphesiz ki, gençlerimiz, Cumhuriyetimizin çağdaş uygarlık yolunda hak ettiği hedefe ulaşabilmesinde en büyük güvencemizdir. Gençlerimiz bu değerli emaneti ilelebet korumak ve gelecek nesillere daha görkemli bir şekilde aktarmak adına çok çalışıp, kendilerini bilimsel ve kültürel anlamda çok iyi yetiştirmelidirler” dedi.

“Dünyada çok az ulusa nasip olacak gurur günlerimiz var”

Genel Müdür Başaran, 19 Mayıs tarihinin önemine değindiği açıklamasına şöyle devam etti: Dünyada çok az ulusa nasip olacak gurur günlerimiz var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce Samsun’da yaktığı özgürlük meşalesi bağımsız Türkiye Cumhuriyetine giden yolun kilometre taşıdır. Atatürk, dört bir yanı işgal edilmiş, ordusu ve askeri dağıtılmış bir ülkenin yılgınlığa hiç düşmemiş, geleceği planlayan, en karanlık anda bile halka umut veren kurtarıcısıdır” ifadelerini kullandı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz