Başkan Şirin “Rabbim Hayırseverlerimizden Razı Olsun”

19 Kasım 2018 Pazartesi, 10:14

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, hayırsever Mehmet Atak tarafından yapımı tamamlanan Çıkrıkçı Mahallesi Ensar Camii’nin açılış törenine katıldı. Turgutlu Belediyesi olarak Ensar Camii’nin ilçeye kazandırılması noktasına desteklerini esirgemediklerini belirten Başkan Şirin, “Bizi bir araya getiren dini ve milli değerlerimizin en güzel imarlarından birini, hayırda buluşan vatandaşlarımızın işbirliğinden doğan gücü, “Halka hizmet, Hakk’a hizmet” düşüncesini hayata geçirmenin manevi huzurunu yaşıyoruz” dedi.

Çıkrıkçı Mahallesi’nde hayırsever Mehmet Atak tarafından yapımı tamamlanan Ensar Camii dualarla ibadete açıldı. Açılışa Kaymakam Uğur Turan, Belediye Başkanı Turgay Şirin, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, İlçe Müftüsü Fethullah Yavuz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını müftü Fethullah Yavuz yaptı. Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Turgay Şirin, “Böylesi güzel bir ibadethanenin açılışında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Ne mutlu ki bugün burada bizi biz yapan, bizi bir araya getiren dini ve milli değerlerimizin en güzel imarlarından birini, hayırda buluşan vatandaşlarımızın işbirliğinden doğan gücü, “Halka hizmet, Hakk’a hizmet” düşüncesini hayata geçirmenin manevi huzurunu yaşıyoruz. Yüce Rabbimizin, “İyilik yapmak ve kötülükten sakınmakta birbirinizle yardımlaşın” fermânına uyarak güçlerimizi birleştirdiğimiz, el birliği ile gönül birliği ile yapılan bu mübarek camide herkesin maddi ve manevi desteği var. Yüce Rabbim öncülük eden başta İlçe Müftülüğümüzden, Türkiye Diyanet Vakfı’ndan ve Çıkrıkçı Mahalle Muhtarlığımız’dan bugün burada olan herkesten razı olsun. Hayırlarını ve dualarını kabul etsin. Turgutlu Belediyesi olarak da imkanlarımızı seferber ettiğimiz, desteğimizi esirgemediğimiz caminin temelinin kazılmasından, inşaasına, temizliğinden, boyamasına, saymakla bitiremeyeceğimiz iş ve hizmetlerine kadar alın teri döken işçilerimize, titizlikle çalışan değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah onlardan da razı olsun. Bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da hayırseverlerimizin, mahalle muhtarlarımızın, halkımızın ve cemaatimizin destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Câmilerimize nâmahrem elinin değmemesi, ezan seslerinin bu topraklar üzerinde ebediyen inlemesi, maddî ve mânevî îmar ile mümkün olacaktır. Bu vesileye dileğim o dur ki Yüce Rabbim bizlere cenaze namazları değil, şükür namazları, bayram namazları kıldırmayı nasip etsin. Kıyamete kadar camimizin dimdik ayakta durmasını ve cemaatle dolmasını nasip eylesin. Değerli dostlarımızla, kardeşlerimizle, çoluğumuz-çocuğumuzla, cemaatimizle birlikte alnımızı secdeye değdirmeyi nasip etsin. Ezan sesleri bu topraklar üzerinde

ebediyen inlesin. Vatanımızı ve milletimizi ilelebet daim kılsın. Son olarak “Ezan susmaz bayrak inmez” diyerek, bu camimizden yükselecek duaların Yüce Allah katında kabulünü diliyor, caminin önce mahalle halkımıza ve tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Son olarak konuşan Kaymakam Uğur Turan ise caminin hayırlı olmasını temenni ederek yapımında emeği geçen hayırsever Mehmet Atak’a bir teşekkür belgesi takdim etti. Kurdelenin kesilmesinin ardından dualarla ibadete açılan Ensar Camii’nde Cuma namazının kılınmasının ardından tören sona erdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz