Başkan Şirin “Sahne Işıkları Hiç Sönmesin”

26 Mart 2018 Pazartesi, 15:41

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başta Turgutlu Belediyesi Tiyatro Topluluğu üyeleri olmak üzere, tiyatroya gönül veren tüm oyuncuları kutlayan Başkan Şirin, “Hayatın içinden bir sanat dalı olan tiyatronun gelişmesine katkıda bulunan değerli tiyatrocularımızın, Türk Tiyatrosu sahne emektarlarının ve yüzünü sahneye dönüp hayata bakan tüm tiyatroseverlerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şunlara yer verdi, “Yaşamın bir parçası, güzel sanatların hayata yakın en önemlilerinden olan ve insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip bulunan tiyatro, bir toplumun kendi benliğini tanıması, dile getirmesi yolunda en önemli araçlardan biridir. Yüzyıllardır Anadolu insanının değer verdiği sanat dallarının başında gelen Türk Tiyatrosu da ortaoyunlarıyla, meddahlarıyla, kukla oyunlarıyla zenginleşmiş, kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşatmakta önemli görevler üstlenmiştir. Halkımızın kültür ve sanat bilincinin yükseltilmesinde bir eğitim aracı olan Türk Tiyatrosu, insana ve topluma ait her şeyi, acıyı, umudu, sevinci anlatabilen ve bu nedenle de evrenselliği içinde en çok barındıran sanat dallarından birisi olmuştur. Bu anlamda Turgutlu Belediyesi olarak bizler de özellikle Belediye Tiyatromuz’un değerli oyuncularıyla şehrimize tiyatroyu sevdirmeye, tiyatro sanatıyla halkımıza ulaşmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda başta Belediye Tiyatro Topluluğumuz’un Genel Sanat Yönetmeni Alpay Erdoğmuş ve değerli üyeleri olmak üzere tiyatronun varlığını sürdürmesine katkıda bulunan Türk Tiyatrosu’nun değerli tiyatro sanatçılarının Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyor, sahne ışıklarının hiç sönmemesini diliyorum” dedi.

Tüm Halkımız Davetlidir

Mesajında 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak Turgutlu’da 2 farklı oyun sahneleneceğini belirten Başkan Şirin, “Kültür sanat çalışmalarımız kapsamında Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak bu hafta iki farklı oyunu sanatseverlerimizle buluşturacağız. 27 Mart Salı akşamı saat 20:00’de Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından TUTSO Konferans Salonu’nda ‘Bir Bu Eksikti’ adlı oyun, 28 Mart Çarşamba akşamı sat 20:00’de de yine TUTSO Konferans Salonu’nda Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz Tiyatro Topluluğu tarafından

‘Ustaların İzinde’ adlı komedi oyunu sahnelenecektir. Tüm halkımızı ücretsiz olan oyunlarımıza davet ediyorum” ded

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz