-Bilgikent, 50 Mezununu Uğurladı

03 Haziran 2016 Cuma, 19:07

-Bilgikent, 50 Mezununu Uğurladı

Turgutlu İlçesi’nde 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında faaliyete geçen, kuruculuğunu Selda Başeskici ve Toygun Demirdöver’in yaptığı Özel Bilgikent Ortaokulu ilk mezunlarını verdi. Bilgikent Ortaokulu kurulduğu ilk senesinde 50 öğrencisini liselere uğurladı.

Özel bir otelde gerçekleştirilen mezuniyet gecesine Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, Seramiksan A.Ş. sahipleri Hakan – Bilgehan Demirdöver, Sadıklar Tekstil A.Ş. sahibi Ali Başeskici, Demirdöver ve Başeskici aileleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan gecede Bilgikent Ortaokulu Müdürü Nurcihan Göğdemir: “Eğitimin temelinde her zaman sevgi vardır. Biz de öğrencilerimize sevgiyle eğitim verdik. Oldukça başarılı geçen bir yılın ardından pırıl pırıl gençlerimizi liselerine uğurlamanın sevincini yaşıyoruz. Bütün öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum. Öğrencilerimizin geri kalan eğitim hayatlarında üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Tek tek sahneye çağrılan öğrenciler diplomalarını almanın sevincini yaşadı. Okul birincileri ve okul faaliyetlerine dereceye giren öğrencilere öğretmenleri tarafından madalyaları verildi. Okul birincisi Elif Ayça Turhal yaş kütüğüne plaket çakarken, kendilerinden sene boyunca hiçbir desteklerini esirgemeyen Bilgikent yönetimine, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür etti. Okul birincisi Elif Ayça Turhal ve okulun TEOG birincisi Deniz Arslangiray’a, Kaymakam Uğur Turan tarafından plaket takdim edilirken, ardından 8.sınıf öğrencileri okulun bayrak ve flamasını 7.sınıf öğrencilerine teslim ettiler.

Gece sonunda 8.sınıf öğrencileri büyük bir coşkuyla keplerini havaya attılar.  Öğrenci ve öğretmenler gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik eşliğinde mezuniyeti kutladılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz