BU İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR… MESOB’DA ŞOK İSTİFA!…

15 Mayıs 2018 Salı, 12:34

06 Mayıs 2018 Pazar günü yapılan Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği seçiminde mevcut başkan Hasan GERİTER tek liste ile seçime girmiş ve güven tazelemişti. Ancak Birlik Denetim Kurulu 1. Yedek Üyesi olan Turgutlu Tuhafiyeciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat ÇİÇEKÇİ bu görevinden istifa ettiğini zehir zemberek eleştiriler ile açıkladı.
ÇİÇEKÇİ; “İstifa sebebim Turgutlu’daki 13 esnaf odasından 12’sinin mevcut başkanın yanında olmasına rağmen Turgutlu’nun MESOB’da yeterince yer almamasıdır. Tek listeyle gidilen seçimde Turgutlu hakettiği değeri görmemiş, Turgutlu esnaf odalarının MESOB’da hakkı yenilmiştir.
Son yapılan seçimde MESOB sadece Madeni Sanatkarlar ve Bakkallar Birliği olmuştur. Böyle bir yönetim tablosu aslında merkez ve ilçelerde tepki görmüştür. Kendi odasında bile başkan olmayan bir birlik başkanını tasvip etmiyorum. Geçmişte de düşüncelerim aynıydı. Ancak Turgutlulu esnaf odası başkanları ile hep beraber hareket etmek ve Turgutlu’nun MESOB’da daha güçlü temsil edilebilmesi için çalıştık. Fakat bu seçimde Turgutlu gücünü kaybetmiştir. 28 yıldır MESOB başkanlığı yapan Hasan GERİTER’in her seçimde yaptığı böl parçala yönet taktiği bu seçimde de başarıya ulaşmıştır.
Herşeye rağmen MESOB yönetimine giren Turgutllu Tenekeciler Odası Başkanı Faruk ULAŞ ve Turgutlu Bakkallar Odası Başkanı Ergün ÇOLAK ve Denetim Kurulu Üyeliğine seçilen Turgutlu Manavlar Odası Başkanı Necati GÜRKIVRAK’a başarılar dilerim” dedi.
İddiaları esnaf odaları arasında çok tartışılacak olan Turgutlu Tuhafiyeciler Odası Başkanı Murat ÇİÇEKÇİ; “Ramazan ayı tüm müslüman alemine ve esnaf camiasına hayırlara vesile olsun. Üyelerim için daha çok çalışıp, Turgutlu için ne gerekiyorsa yapacağım” şeklinde sözlerini tamamladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz