Çetin Akın meşalelerle karşılandı…

11 Mart 2019 Pazartesi, 08:09

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın gündüz programında Cumartesi Pazarını ziyaret etti, Akın burada meşalelerle ve konfetilerle karşılandı. Akşam programında ise Camiönü Kıraathanelerini ziyaret eden Akın yoğun bir kalabalık tarafından davul zurnalarla karşılandı.

Millet İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın Cumartesi programında Millet ittifakı üyeleriyle birlikte Cumartesi Pazarını, Fatih Sanayi Sitesini ve Camiönü Kıraathanelerini ziyaret etti.

Cumartesi Pazarında konfetili, meşaleli karşılama

İlk olarak Cumartesi Pazarını ziyaret eden Akın ve ekibi esnaflar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Akın Cumartesi Pazarındaki sorunlarla ilgili olarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Şıktaşlı ile görüştüğünü belirterek: “Turgutlu’da Çetin Akın Büyükşehir’de Orkun Şıktaşlı’nın seçilmesi durumunda Cumartesi Pazarında ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Cumartesi Pazarı’nın tapusunu büyükşehire verdiler. Orkun Bey’le bu konuyu görüştük. İkimizin de seçilmesi durumunda Cumartesi Pazarı’nın tapusunu Turgutlu Belediyesi’ne geri verecek. Eğer buradaki sorunları yıkmadan çözebileceğimiz bir proje ortaya çıkarabilirsek onu hayata geçireceğiz. Ancak yıkılıp yeniden yapılması gerekirse yıkıp yeniden yapacağız. Ancak bizim tavrımız yıkmaktan yana değiliz yapmaktan yana. Cumartesi Pazarı esnaflarını, ilgili esnaf odalarını ve vatandaşlarımızı dahil edip sorunu ortak akılla çözeceğiz. “Ben yaptım oldu” mantığıyla hareket etmeyeceğiz. “Ben yaptım oldu” mantığıyla yaptığınızda böyle sorunlara çözüm olamamış projeler ortaya çıkıyor. Biz herkesi mutlu edecek çözümler üreteceğiz.” Dedi.

Camiönü’nde Sevgi Seli

Akşam programında parti lokalinde buluşan Millet İttifakı üyeleri yürüyerek Camiönü Kıraathanelerine gitti. Burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Çetin Akın ve ekibi davul zurna eşliğinde vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlarla tek tek selamlaştıktan sonra burada bir konuşma yapan Akın: “Biz tecrübeliyiz dedik. Beceriksiz bir belediye var, 5 yıldır beceremediler. Biz de onlara yol gösterelim dedik kabul etmediler. Baktık ki bürokrat olarak çözülmeyecek bu işler aday olalım Turgutlu’ya biz hizmet edelim dedik. Bizim derdimiz kimseyle kavga etmek değil bizim derdimiz hizmet etmek. Ama sosyal medyadan bugünden itibaren başlamışlar karalamaya. Çetin Akın’a namussuz diyemiyorlar, ahlaksız diyemiyorlar, Çetin Akın’a hiçbir şekilde çamur atamıyorlar. Meclisi ile ilgili dedikodular yapıyorlar. Buradan yazıklar olsun diyorum. Biz yaratılanı yaratandan ötürü seven insanlarız. Biz insanların diniyle, diliyle, ırkıyla siyaset yapan insanlar değiliz. Bu memleketle sorunu olmayan herkes bizim kardeşimizdir. Beka dediğiniz sizin koltuk bekanız bizim hiçbir şekilde işimiz olmaz. Siz söylemlerinizle vatandaşları bölüyorsunuz, zillet diyorsunuz, terörist diyorsunuz bölüyorsunuz. Peki hizmetle de mi böleceksiniz? Tehditle mi oy alacaksınız? Bir de diyorlarmış ki sosyal yardımlar kesilir, belediyeden aşevinden yardım alamazsınız. Sizlere “Çetin Akın Sözü” veriyorum. 1300 kişi belediyenin aşevinden yemek alıyor. Bu rakamı biz inşallah iş bularak, onlara istihdam sağlayarak hayat şartlarını iyileştirerek düşürmeye çalışacağız. Ama eğer benim vatandaşımın ihtiyacı varsa bir tane vatandaşım Turgutlu’da yatağına aç şekilde girmeyinceye kadar çalışacağım. 2 bin kişi olursa 2 bin kişiye 5 bin kişi olursa 5 bin kişiye kaç kişi olursa olsun kimse yatağına aç girmeyecek. Bizim kimsenin aşıyla işiyle işimiz olmaz. Alnın teriyle çalışan bütün belediye personeli bizim işçimiz, kardeşimizdir. Siyasi görüşü CHP’li olmuş, MHP’li olmuş, AKP’li olmuş, HDP’li olmuş, Saadet Partili olmuş umurumda değil insan olsun, ahlaklı olsun, ahlakını kaybetmemiş olsun benim başımın üstünde yeri var.” Dedi.

Yeni Cuma Pazarı ve Kreş Projeleri

Çetin Akın ayrıca mahallelilere 2 proje müjdesi verdi. Çukurbahçe olarak bilinen alana yeni kapalı Cuma Pazarı yapılacağını belirten Akın, Bozkurt Mahallesi, Albayrak ve Turgutlar Mahallesinin ortak olarak kullanabileceği bir kreş yapılacağını söyledi. Bu kreşin pilot uygulama olacağını söyleyen Akın daha sonra ihtiyaç olan tüm mahallelerde kreş yapılacağının sözünü verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz