CHP’de Delege “Yakup ÇİLEL” dedi

11 Aralık 2017 Pazartesi, 14:16

Turgutlu  CHP Olağan Kongresi pazar günü delegelerin katılımı ile Mesadet Özcan Konferans Salonundan yapıldı.

Kongreye, CHP Grupbaşkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Milletvekilleri Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer, İlçe Başkanı Erk Kayabaş, 22. ve 24. Dönem Manisa Milletvekili Hasan Ören ve partililer katılırken, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundular.

Kongre Saygı duruş ve İstiklal Marşı okunması ile başladı ve konuşmalar yapıldı.

Daha sonra yapılan seçim sonrasında 317 delegenin 264 ‘ü oy kullandı. Kongrede İlçe Başkan adayı olan Erk Kayabaş 110, Yakup Çilel 138 oy aldı. Oyların çoğunluğunu elde eden Yakup Çilel, CHP Turgutlu İlçe Başkanı oldu.

Konrede Erk Kayabaş; Mahir Aksoy, Yusuf Bozkurt, Filiz Çaylak, Ramazan Duman, Nurdan Efe, Hatice Ekin, Arif Ersomer, Gökhan Görmez, Mehmet Kıvanç, Hakdan Koru, Recep Fikret Nasuhoğlu, Halil Özkaya, Hüseyin Paşaoğlu, Fahrettin Solmaz, Mustafa Yerlikaya’dan oluşan liste ile yarışırken; Yakup Çilel’in listesi; Nurten Arpat, Bekir Başevirgen, Mehmet Bodağ, Burçin Çiber, Gülay Dönmez, Mahir Ek, Orhan Eratıcı, Hasan Fidan, İsmail Gülay, Fırat Honaz, Oktay İlbey, Aydın İmir, Ayhan Kalkancı, Ali Hikmet Nasuhoğlu, Saadet Ürkmez, Serap Yavuz’dan oluştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz