CHP’den Hal Esnafına Destek Ziyareti

18 Ağustos 2018 Cumartesi, 11:33

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın il ve ilçelerde bulunan meyve ve sebze hallerinde uygulamaya koyduğu 25 dakikadan sonra ücretli park uygulamasına karşı hal sakinleri önceki gün eylem yapmıştı. Hal esnafının yanında olmak için ziyarete giden CHP Ekibi, halciler ile tek tek görüştü. Hal esnafının taleplerini, sıkıntılarını dinledi.

25 dk’dan sonra ücretli otopark sisteminin hal esnafını maddi yönden zorlayacağını, giriş çıkışlarda trafik sıkışıklığına sebep olacağını söyleyen esnaf ‘bizim fikrimiz hiçbir konuda alınmıyor. Halde düzen nizam kalmadı. Hal başkanlığını kaldırıp yerine koordinatörlük koydular. Koordinatör 3 ayda bir değişiyor. Şimdiki koordinatörümüz Çanakkaleli. Kasabalı olmayan adam bizi anlayamaz, bize destek olamaz’ diye konuştu. Turgutlu Sebze ve Meyve Halcileri Derneği Başkanı Halil Durur ‘Turgutlu Hali’nde, bize danışılmadan ücretli park sistemine geçiş yapılmasını hiçbir şekilde uygun bulmuyoruz. Turgutlu üretici bölgesi, diğer hallerden ayrı bir düzeni var. Büyükşehir ve personellerinin bunu bilmediğini düşünüyorum. Buraya her gün binlerce insan giriyor. Halin kapılarında yoğunluk oluyor. Günde 3-4 defa hale girip, çıkanlar oluyor. Her giriş, çıkışta para ödemek istemeyeceklerdir. Bu da halde alışverişin durmasına neden olacaktır. Hal esnafı, bu uygulama nedeniyle mağduriyet yaşayacaktır.’ dedi.

Esnafı titizlikle dinleyen Yakup Çilel, CHP İlçe Yönetimi ve Bekir Başevirgen, esnafın yanında yer aldıklarını, mağduriyetin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Bu işin takipçisi olacaklarını da belirten ekip, mağduriyetlerin giderilmesi için her türlü hukuki yola başvuracaklarının sözünü verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz