Diyetisyen Şen, Doğru Beslenmeye dikkat çekti

17 Temmuz 2017 Pazartesi, 11:49

1992 yılında Turgutlu’da doğan ve 2011 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü ardından da 2016 yılında dereceyle lisans eğitimimi tamamlayan Diyetisyen Aysel Şen, doğru beslenmeye dikkat çekti.

‘’Fazla kilolarınızdan kurtulmak için mucize formüle değil, kalıcı diyete ihtiyacınız var’’ şeklinde konuşan Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Aysel Şen, Kilo verirken başlıca yapılan hatalar; Uzun süre aç kalmak, Öğün atlamak, Ekmek tüketmemek ve Yanlış diyetler uygulamaktır. Benim önerim Sağlıklı beslenmek için aşırı şeker ve tuz tüketiminden kaçınmalılar. Porsiyon kontrolü sağlayabilmek adına daha küçük tabaklar tercih etmeliler. Öğünlerini planlarken, tüm besin öğelerini içeren bir menü hazırlamalılar” dedi.

Ayrıca sağlıklı beslenmenin beş altın kuralını da açıklayan Diyetisyen Şen, bu altın kuralların ise şunlar olduğunu belirtti;

Yeterli ve dengeli beslenmeliyiz. Şeker ve şekerli yiyeceklerden sakınınız. Önerilenden fazla miktarlarda protein almayınız. Az yağ tüketiniz ve uygun yağı seçiniz. Tuzu az tüketiniz.

Turgutlunun her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini belirten Diyetisyen Aysel Şen, 21 Temmuz Cuma günü Atatürk Bulvarı Hekim Sokak no:5 üzerinde hizmete sokacağı yeni iş yerine bütün herkesi davet etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz