Fırıncılar Odası Başkanı Şahin EK, “Ekmek Zammının Suçlusu Kim ise Çıksın Ortaya”

05 Ağustos 2018 Pazar, 16:24

Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin EK,  Şubat ayında alınan zammın uygulamaya konmasıyla birlikte girdilerdeki artışın gözardı edilerek fırıncı esnafına haksız eleştiriler yapıldığını ifade ederek hem Fırıncılar Federasyonu Başkanı H. İbrahim BALCI’ya hem de TESK Başkanı Bendevi PALANDÖKEN’e “Fırıncı Esnafına Sahip ÇIK!” çağrısında bulundu.

EK; “Sayın meslektaşlarım değerli oda başkanlarım hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Fırıncılık sektörü zor bir süreçten geçiyor zaman birlik ve beraberlik zamanı.
Yılardan beri olduğu gibi her Ekmek zammından sonra gerek siyasiler gerek ulusal basın bizleri halkın gözünde günah keçisi gibi göstermelerinden bıktık. Suçlu fırıncı mı yoksa son bir yılda UN fiyatları %40 MAYA %60 SUSAM %100 Elektrik,sgk,doğalgaz,mazot, su,işçilik vs bunların zammını fırıncı mı yaptı? Suçlu kim ise çıksın ortaya. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bunlara da zam olmadığını çıkıp ulusal basında açıklasın.
Şimdi buradan sesleniyorum artık susma zamanı değil konuşma zamanı. Desteklerinizi paylaşımlarınızı yapmanızı istiyorum. Cesur yürekli başkanlar başta sayın TESK Genel Başkanım Bendevi PALANDÖKEN siz her zaman şunu söylerdiniz Fırıncı ve Bakkal et ile tırnak gibidir; o zaman söyleminizi icraata çevirin.Siz Esnafın genel başkanı kısaca Baba’sısınız. Başta Federasyon genel başkanımız sayın H.İbrahim BALCI’yı tüm fırıncılar odası başkanlarını Ankara’ya toplayın. Ulusal basını çağırın işin gerçek yüzünü ekmeğin şuanki gerçek maliyetini tüm kamuoyuna açıklayın ve 81 birlik başkanını da fırıncı esnafının taleplerini yeri getirmelerini söyleyin. Bunu yapın sayın genel başkanım. Bugün esnafın yanında olmasanız ne zaman olacaksınız? Şunu unutmayalım; sırf birilerine yaranmak için bu koltuklarda oturanları bu esnaf yeri geldiğinde gerekeni yapar. Şimdi siz de gerekeni yapın esnafınıza sahip çıkın” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz