Göz Dolduran Çalışma Turgutlu’ya Çok Yakıştı

09 Ocak 2018 Salı, 12:02

Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Ergenekon Mahallesi Sahil Sokak üzerinde hayata geçirilen yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu. Atıl durumda olan alanı baştan aşağı yenilediklerini söyleyen Başkan Şirin, “Vatandaşlarımızın da oldukça beğenisini kazanan yeni sosyal yaşam alanımız mahalle halkımıza ve Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi.

Kent estetiğine yönelik çalışmalarına Sahil Sokak üzerinde oluşturduğu yeni yaşam alanını da ekleyen Turgutlu Belediyesi’nin çalışması beğeni topladı. Belediye Başkanı Turgay Şirin de Park ve Bahçeler Müdürü Önder Pala ve ekibiyle birlikte Ergenekon Mahallesi Sahil Sokak üzerinde yapımı tamamlanan yeni yaşam alanında incelemelerde bulundu. Alanın atıl durumu en iyi şekilde değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Şirin, “Yaklaşık 3 ay süren çalışma sonunda mahalle sakinlerimiz yeni yaşam alanına kavuşmuş oldu. 2 bin 510 metrekare alan üzerine 5 adet kamelya konumlandırdık. Süs havuzları ve yürüyüş yollarıyla bir mahallenin ihtiyacı olabilecek pek çok aktivitenin içerisinde bulunduğu alanda çocuk oyun grubu ve ışıklandırmasıyla bambaşka bir görüntüye sahip oldu. Mahalle sakinlerimizin dinlenebileceğiz, spor yapabileceği ve çocuklarıyla birlikte keyifli bir vakit geçirebileceği bir alan oldu” dedi.

7’den 77’ye Tüm Halkımıza Hayırlı Olsun

Turgutlu’da uygun olan ve atıl olan bölgelerde benzeri çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Şirin, “Halkımız müsterih olsun. Biz ilçemiz genelinde hem mevcut parkların bakımlarını yapıyor, hem de uygun olan mahalle ve sokaklarımızda vatandaşlarımızın ve özellikle çocuklarımızın keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturmaya devam edeceğiz. Bu anlamda Sahil Sokak üzerindeki çalışmamız mahalle halkımıza ve Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz