Haftaya Bakış…

18 Ağustos 2017 Cuma, 15:04

İlçemizdeki genç kuşak ilçe başkanları siyaseti hareketlendirdi. CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk KAYABAŞ’ın enerjisi ve yarattığı sinerji günden güne yükselirken; pekçok siyasetçinin ilgisini dahi çekmeyen konulara odaklanması, sosyal konulara eğilmesi toplumun her kesimden destek görüyor. Pantolunun paçalarını sıvayıp Gediz’in suyuna giren, Urganlı ve Sarıbey’deki mevsimlik işçilerin sorunlarını dinleyen, çadırlarını ziyaret eden, çocuklarının başlarını okşayarak onlara sevgi gösteren Kayabaş halka inmeyi becerebilen bir profil sergiliyor.
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Muhtarlar Derneği’nin toplantısındaki Başkan Avni Gürelli’nin yaptığı açıklamalar ve sonrasında yaşananlar “muhtarlar arasına kara kedi mi girdi” dedirtti. Gürelli’nin açıklamalarının bir yerel gazetede haber olması ve sosyal medyada paylaşılması sonrasında bazı muhtarlar aynı görüşte olmadıklarını açıklamışlardı. Ankara’da Turgutlu’nun sorunları ile ilgili bir takım dosyaları paylaştığnı belirten Muhtarlar Derneği Başkanı Avni Gürelli daha öncesinde istifa ettiğini ve muhtarlar tarafından istifasının kabul edilmediğini belirtmişti.
Yarın iktidar partisi AKP’nin ilçe kongresi bulunuyor. Mevcut İlçe Başkanı Mürşit GEDİZLİ’nin tek aday olarak seçimde yer alması beklenirken, hafta içi “ben de varım” diyen Mehmet GÜRELLİ’nin de liste çıkaracak olması kafalarda soru işareti yarattı. Seçimlerde tek aday üzerinde yoğunlaşan AK Parti’de ilçe kongresinin “siyasette dakikaların önemi vardır” sözünden hareketle 2 adaylı mı olacağını bekleyip göreceğiz. Ancak GEDİZLİ’nin listesinde yer alacak isimlerin henüz fısıltı şeklinde bile telaffuz edilmemesi merakı artırıyor. Bakalım GEDİZLİ bazı isimlerle vedalaşıp, yeni isimlerle mi yola çıkacak, yoksa mevcut yol arkadaşları ile mi devam edecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz