Halk Eğitim Merkezinden Huzurevinde Kurs….

16 Ağustos 2018 Perşembe, 14:36

Turgutlu Halk Eğitimi Merkezi, Turgutlu Huzurevi’nde “Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı” ve “Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama” kursları açtı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hayrettin USLU: “Kurum olarak toplumun her kesimi ile aktif iletişim içerisinde olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yaygın eğitim hizmetlerini her alanda zenginleştirmeyi planlamaktayız. Huzurevi’nde kalan, hayatlarında üretkenlikleri ile ortaya çıkmış yaşlılarımızın yaşlılık dönemlerini huzurlu geçirmelerini sağlamak, onlara hak ettiği değeri göstermek medeni toplumların olmazsa olmazlarındandır. Biz de Huzurevi’nde “Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı” ve “Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama” kurslarını açtık. Kurslarımıza 7 bayan, 4 erkek 11 yaşlımız katıldı. Huzurevinde kalan yaşlılarımıza üretken, verimli ve huzurlu yaşam sağlamak amacıyla bu tür kurslar açıyoruz. Amacımız yaşlılarımızın el becerilerini geliştirmek, zihinsel durumlarını diri tutmak ve sanatsal faaliyetler içerisinde bulunmalarını sağlayarak mutlu olmalarını sağlamak.”

Huzurevi Müdürü Mehmet MARMARA da yapmış olduğu açıklamada: “Başta Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz sayın Hayrettin USLU ve eğitimcimiz sayın Gülser BOZDAĞ’a huzurevimiz sakinleri ile yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunar, çalışmaların devamını temenni ederiz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz