İŞKUR TURGUTLU’DA 50 KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM HEDEFLİYOR

07 Ağustos 2018 Salı, 14:14

Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Alattin ASLAN tarafından Turgutlu’da istihdam garantili kurs açılışı 07.08.2018’de yapıldı. Daha önce açılan 25 kişilik Kadın Giysileri Dikim Elemanı kursunun yoğun talep görmesi üzerine Turgutlu Mist Tekstil firmasında 25 kişilik ikinci grup kursiyerlerin eğitimine başlandı. Yine firma bünyesinde 25 kişilik işbaşı eğitim programı başlatıldı. Bununla birlikte toplam 75 vatandaşımızın mesleki becerilerini geliştirmek adına çalışmalara hız verilmiş oldu.

Türkiye İş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak üzere mesleki eğitim kursları düzenlenmektedir. Kurslarda, ihtiyaç duyulan mesleklerde işverenin ihtiyacının karşılanması ve kurs sonunda kursiyerlerin istihdam edilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mist Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti ve Turgutlu İŞKUR Hizmet Merkezi işbirliğiyle açılan kurslarda kursiyerlere İŞKUR tarafından, devam ettikleri her gün için günlük 45 TL cep harçlığı ve Kursiyerlerin İş Kazası-Meslek Hastalığı ile GSS primleri yatırılmaktadır.

2018 yılı içerisinde Kadın Giysileri Dikim Elemanı mesleğinde 25 kişi ile başlayan eğitimler devam etmektedir. 64 gün devam edecek 50 kişilik eğitimler için İŞKUR tarafından; 162.042 TL bütçe ayrılmış olup İşbaşı Eğitim Programları kapsamında günlük 61,65 TL kursiyer zaruri gideri ile İş Kazası – Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ve GSS primleri karşılanmaktadır.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz