-Kargocu unuttu, müşteri unutmadı

28 Haziran 2016 Salı, 11:43

-Kargocu unuttu, müşteri unutmadı

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kapıda ödeme sistemi ile ürün getirttiren bir kişi ürün parasını kargo elamanın unutmasına rağmen teslimat saatinden 4 saat sonra giderek kargo şirketine teslim etti.
Turgutlu’nun Mustafa Kemal Mahallesi Kemalpaşa Sokakta ikamet eden Melih Temel (30) isimli bir kişi 4 yıldır diyabetik hastası annesi Fatma Temel (62) için bir firmadan 390 lira değerinde bitkisel ilaç siparişi verdi. Kapıda ödeme sistemi ile verdiği siparişine kargo şirketinin teslimiyle kavuşan Temel, kargo teslim elemanının ürün parasını almadığını fark ederek 4 saat sonra firmanın Turgutlu şubesine giderek kargo elemanı mağdur olmasın diye ürün parasını teslim etti.
Kargo şirketine ürün parasını teslim eden Melih Temel yaptığı açıklamada; “Annemin tedavisi için istediğim bitkisel ürünlerin ücretini kargo elemanının almadığını 4 saat sonra fark ettim. 390 lira olan ürün fiyatını çalışan kardeşimizin mağdur olmaması için şubeye giderek teslim ettim. Bu bir dürüstlüktür. Çünkü miktar asgari ücretin neredeyse üçte biri kadardı. Belki de ev kirası ücreti kadardı. Almadığını fark ettiğimde vicdanen çok rahatsız oldum. Teslim ederek hem çalışan arkadaşın mağduriyetini giderdim, hemde insanlık görevimi yaptığımı düşünüyorum” dedi.
Unuttuğu parayı teslim alan kargo görevlisi Melih Temel’e teşekkür ederek, dürüstlüğünden tebrik etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz