KOCATÜRK BASKETBOL LİGE HAZIRLANIYOR..

19 Ekim 2017 Perşembe, 12:17

Manisa’yı Türkiye Basketbol Federasyonu Kadınlar Bölgesel Ligi’nde temsil eden Kocatürk Koleji Spor Kulübü Bayan Basketbol takımı, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. F Gurubunda, Burhaniye Belediyespor, Eskişehir Ar – Ge Basket, Kocaeli Basket, Manisa Spil G.S.K., ve Bursa Basketbol takımlarıyla birlikte yer alan Kocatürk Koleji Spor Kulübü, lige haftanın 6 günü yaptığı antrenmanlar ile hazırlanıyor. Takımın son durumu hakkında bir bilgilendirme yapan,kulüp yöneticilerimizden Hüseyin PAMUK ve Kulüp Antrenörlerimiz Ceyhan ÖNK ile Ufuk ÖZLEM şunları söyledi; “Ligde bu sezon 3. yılımızı geçireceğiz. İlk yılımızda sayı averajıyla play of müsabakalarına katılma şansını kaybetmiştik. Geçen yıl tamamen alt yapımızdan yetişen oyuncularla mücadele ettik. Bu yıl alt yapımızdan yetişen oyuncularımızın yanına üst lig deneyimi olan oyuncular transfer ettik. Edirne Belediyesi Edirne Spor’dan Şevval OYAN, Aslıhan KEMÜK, alt yapımızdan yetişip Kayseri Agü,Giresun Üniversitesi,Alanya Belediyespor ve Nevşehir Üniversitesi takımlarında forma giyen Kübra BOĞA, Nazilli Belediyespor’dan Meltem CENGİZ ve Çanakkale Ayvacık’tan SılaYURDAKUL da aramıza katıldı. Öncelikli hedefimiz gurubumuzu ilk sırada bitirip, play off eleme müsabakalarına katılmak.Gurubumuzu hedeflediğimiz sırada tamamlarsak play off eleme turunu da geçip Manisa’yı ve Turgutlu’muzu basketbolda temsil etmek istiyoruz.

Sezon hazırlıklarımız devam ediyor, antrenmanlarımızı hafta sonu yaptığımız hazırlık maçlarıyla tamamlıyoruz. İzmir BMS , Manisa Spil GSK., İzmir B.Ş.B. takımlarıyla oynadığımız hazırlık maçlarında,eksiklerimizi görüp o doğrultuda,planlamalarımıza yön veriyoruz .Ligin ilk haftasında 4 Kasım’da deplasmanda karşılaşacağımız Kocaeli Basket maçına kadar eksiklerimizi tamamlama hedefindeyiz.

Kulüp başkanımız ve aynı zamanda Kocatürk Okulları kurucusu,spor sevdalısı Syn:Mustafa KOCATÜRK’e de ilimize ve Turgutlu’muza kazandırdığı basketbol takımı için ve yakında yapımı tamamlanacak olan Kocatürk Anadolu Lisesi binasında,resmi müsabakalara da ev sahipliği yapacak olan Spor Salonu için ayrıca teşekkür ederiz şeklinde konuştular

Sezon içerisinde evimizde oynayacağımız karşılaşmalara tüm spor ve basketbol severleri .Turgutluluları davet ediyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz