MASKİ PERSONELİNE AŞI UYGULAMASI

13 Eylül 2017 Çarşamba, 13:25

MASKİ Genel Müdürlüğü, Eylül ayı İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı’nda 17 ilçedeki saha personelinin tetanos ve Hepatit B’ye karşı koruması amacıyla yürütülen aşı uygulaması görüşüldü.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Eylül ayı İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Başkanı Mahmut Bilgen’in başkanlığında düzenlenen toplantıya, BESOT A.Ş. Genel Müdür Vekili Mustafa Yurt, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Hayri Okkalı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Necati Abalı ile MOSB-MED Tıp Merkezi Genel Müdürü Dr. Hülya Yurtdaş Pirinççikatıldı. MASKİ’nin 17 ilçede gerçekleştirdiği faaliyetlerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda alınması gereken önlemlerin ve bu amaçla yürütülen çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda, saha çalışanlarına yönelik aşı uygulaması da görüşüldü.Toplantıda, ilçe birimlerinde görevli saha personelinin tetanos ve Hepatit B’ye karşı korunması amacıyla yapılan aşı uygulamasının, düzenli işleyişi ve takibi vurgulanarak, işçi sağlığının daima ön planda tutulması gerektiği vurgulandı.

“Personelimizin sağlığı ve güvenliği sürekli denetimimiz altında”

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu Başkanı Mahmut Bilgen, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak, Manisa genelindeki tüm çalışmalarımızda ilk önceliğimiz iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasıdır. Gerek bünyemizde çalışan personelimizin, gerekse de çalışmaların yapıldığı alandaki vatandaşlarımızın olası tehlikelere karşı korunması amacıyla her türlü riski öngörmek ve gerekli önlemleri almak durumundayız. Bu kapsamda,saha çalışanlarımızın tetanos ve Hepatit B’ye yakalanmalarını önlemek için aşı olmalarını sağlıyoruz. Aşıların sürelerinin atlanmaması ve etkili olması için takibi ve kontrolü işyeri hekimliğimiz tarafından düzenli olarak yapılıyor.Personelimizin sağlığı ve güvenliği sürekli denetimimiz altındadır” dedi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz