MEDİCAL PARK’ta HASTA HAKLARI GÜNÜ

30 Ekim 2017 Pazartesi, 15:05

Medical Park Uşak Hastanesinde “Dünya Hasta Hakları Günü “ olması sebebi ile Genel Müdür Yrd. Uğur MİRZA, Başhekim Ortopedi ve Travmatoloji Op.Dr. Erol GİLİM, Başhekim Yrd. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Murat YÜZÜAK,Pazarlama Müdürü Arif DURAN, Hasta Hakları Müdür Yrd. Meltem TOZLU, N.Tuçe UYSAL ve Misafir Hizmetleri Müdürü Gülsüm BATTAL ile hasta ve hasta yakınlarına çiçek ve hasta hakları bilgilendirme broşürü takdim edildi.
Genel Müdür Yrd. Uğur MİRZA; “İnsanların sağlık hizmeti aldıkları sırada yaşadıkları olumsuzluklara karşı haklarını mutlaka aramalı ve biz sağlık çalışanları olarak bu arayışlarına cevap vermek zorundayız.” dedi.
Başhekim Op.Dr.Erol GİLİM; “Hasta hakları; hekim, hasta ve sağlık kuruluşu arasındaki karşılıklı ilişkileri düzenleyen ilkeler bütünüdür. Hastalarımızın görüşlerini önemsiyor, görüş ve önerilerine değer veriyoruz.” dedi.
Hasta Hakları Müdür Yrd. Meltem TOZLU; ‘’Hasta Hakları; uluslararası ve ulusal mevzuat ile teminat altına alınan, tıbbi yardım talep eden ve bu amaçla bir sağlık kuruluşuna başvuran kişinin o sağlık kuruluşunda kendisine verilen bütün hizmet süreci içerisinde haklarının korunması adına yapılan uygulamaların tamamıdır. Hasta Hakları, insan sağlığının yüksek düzeyde korunmasını ve sağlık hizmetlerinin yüksek kalitede verilmesini amaçlar. Hasta ve hasta yakınlarımız birimimize kolaylıkla ulaşabilmekte olup; görüşlerini önemsiyoruz.’’ dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz