Orhan Baba Ocağından seslendi; ” Hizmetleri ayaklarınıza kadar getireceğim”

14 Mart 2019 Perşembe, 12:06

Büyük Birlik Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin bir beka seçimi değil, Turgutlu halkının kendisine sunalan dayatmaya bir başkaldırı olduğunu söyledi.
Bu başkaldırının temsilcisininde Serhat Orhan olarak kendisinin olduğunu vurgulayan Orhan, “Siz beni desteklerseniz, hizmetleri ayaklarınıza kadar getireceğim”dedi.
BBP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamından baba ocağı olan Sarıbey ile Musacalı Mahallelerini ziyaret ederek, akrabalarından ve seçmenlerden destek istedi.
Sarıbey ve Musacalı Mahallelerinden havai fişek ve davul zurna ile karşılanan Orhan, konuşmanın yapılacağı alana, kendisini karşılayan gençler tarafından omuzlara alınarak getirildi.
“Hizmet Adamı Serhat Orhan”, “Efsane Başkan Serhat Orhan”, “Büyük Başkan” sloganlarının atıldığı miting alanında seçmenlere seslenen Serhat Orhan, Kendisini dinlemeye gelenlerin tamamen gönüllü olarak geldiklerini ve taşıma bir topluluk olmadığını söyledi.
“Bizler de taşıma topluluklar yok”
Konuşmasında, Manisa Büyükşehir, Turgutlu Belediyesi ve hastane çalışanların isim isim kontrol edilerek mitinglere zorla getirildiği iddia eden Orhan,”Bugün burada bizlerle olanların hepsi gönüllü insanlarımız, gönüllü kardeşlerimiz. Biz bu yola, sevenlerimizin duası ve desteği ile çıktık. Bizlerde taşıma topluluklar yok. Bu kadar kalabalık ne para, ne pul, sadece Serhat Orhan sevgisiyle buraya geliyor.”dedi.

“Geldikleri gibi gidecekler”
2004 ve 2014 yılları arasında kendisinin belediye başkanlığı döneminde mecburiyetleri olmamasına rağmen köylere hizmet götürdüklerini ifade eden Orhan, şöyle konuştu:”Biz 10 yıllık belediye başkanlığımız döneminde, mecburiyetimiz yokken köylerimize parke taşlar döşedik, çöplerini topladık, su sondajları açtırdık. Fakat şimdiki belediye çivi bile çakmadı. Bu saatten sonrada gerek yok, gerek kalmadı. Çünkü geldikleri gibi gidecekler. Siz yeter ki benim arkamda olun, bunlar geldikleri gibi gidecekler.”
“Bana hırsız diyenler, haşa öyle bir şey demedik dediler”
Kendisine yönelik olarak mitinglerde kötü slogan atılmasınada değinen Orhan, Kendisine “Hırsız Serhat” diye bağırtanlara hakkını helal etmediğini ifade etti.Turgutlu Belediyesi’ndeki şaibeleri müteahhitlerin ve İmar Müdürlerininde bildiğini iddia eden Serhat Orhan;”Buradan AK Parti’deki arkadaşlarıma bir sitemim var! 10 yıllık belediye başkanlığımda her anımda yanımda oldunuz. Belediye başkan yardımcılığından tutunda, meclis üyeliğine kadar. Bana miting alanlarında “Hırsız Serhat” diye bağırtanlara hakkımı helal etmiyorum. Buradan, Süleyman Turgut’a sesleniyorum, sen benim, sırlarımla birlikte, her şeyimle birlikte can kardeşimdin, orada “Hırsız Serhat” diye bağırıldığında ilk önce senin müdahale etmen lazımdı. Ben hiç bir ortamda sana değil böyle bir laf, kötü kelime bile söyletmem, sen benim hala kardeşimsin. Fakat bu yapılanları da unutmadığımı bilmeni isterim. Seçimler gelir gider, yarın yüz yüze bakacağız. Bana hırsız deyip, bana belediyeyi soydu deyip, göreve geldikten bir sene sonra, “Haşa biz öyle bir şey söylemedik” diyen belediye başkanına bile ben ithamlarda bulunmuyorum.
“Ya susacaksınız yada bildiğiniz her belgeyi ortaya koyacaksınız”
Fakat onların şaibelerini müteahhitler de biliyor, imam müdürlerinin kendisi de biliyor. Maalesef benim arkadaşlarım sadece koltuk hırsı uğruna, o belediye başkanının koltuk değneği olmuş durumdalar.Halkımız beni, 2014 ve 2019 yılları arasında Turgutlu Belediyesi’nde neler olduğunu ortaya çıkaracağımı bildiği için destekliyor.”dedi.
“Bu bir beka seçimi değildir”
Konuşmasının son bölümünde 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin bir beka seçimi olmadığını dile getiren Orhan, şunları söyledi:
“31 Mart’ta yapılacak olan seçim beka seçimi değildir. Burada yapılacak olan seçim, Turgutlu halkının kendisine yapılan dayatmaya bir baş kaldırısıdır. Bu baş kaldırının temsilcisi de Serhat Orhan’dır. Sizler destek verin, hizmet yapmak da benden.” 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz