Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

ÖZEL; “Buradaki felaketin yakacağı canlar sadece bağcılarla, çiftçilerle sınırlı değil”

08 Ağustos 2017 Salı, 13:36

Önceki gün etkili olan dolu ve kuvvetli rüzgar’dan dolayı zarar gören tarım arazilerinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve beraberindekiler incelemelerde bulundu.
Özel’in ilk durağı Sinirli Mahallesinde çiftçilik yapan vatandaşlar oldu. Burada zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Özel; daha sonra etkili olan dolu ve kuvvetli rüzgar dan dolayı zarar gören bağları inceledi. Burada kendisene eşlik eden Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol’dan bilgi alan Özgür Özel, Turgutlu’da 3 bin dönüm ekili arazinin bulunduğu ve bunun 1000 dönümünün zarar gördüğünü belirtti.
Çiftçilerin dertlerini dinleyen Özel, ”Bugün Turgutlu, Musalar Yeniköy’deyiz. Burada vatandaşlarımız gerçekten çok zor durumdalar. Dün akşam yağan dolu, hasadına tamda bir hafta kalmış olan, buranın neredeyse tek geçim kaynağı olan çekirdeksiz kuru üzüm bağlarını vurdu. Yüzde 50’nin üzerinde hasar var. Buda çftçinin gelirinin yarısını kaybetmesi demek. Aynı şey, biber, karpuz ve kavunda da var. Öncelikle burada devletin şevkatli kolunun buraya uzatılması lazım. Buradan tüm Manisa milletvekillerine, Tarım Bakanına, Tarım İl Müdürlüğüne ve Manisa Valiliğine çağrıda bulunuyoruz. Aldığımız bilgi, 3 Bin dönüm kadar ekili arazinin 1000 dönümünde hasar var. Bu 3’te 1 çok büyük oran. Bu sahar özellikle geldiği yerdeki çiftçiyi vuruyor. Bağcının eli tutulmaz ise domino etkisi ile onun borçlu olduğu herkes zarar görüyor ve dönüp hepimizi birden vuruyor. Çitçifye verilen para tut diye, yut diye değil, git bunu dağıt diye verilir. Çiftçiye bir kaynak aktarınki, oda gitsin borcunu ödesin, herkes rahatlasın. Yoksa burada ki felaketin yakacağı canlar sadece bağcılarla, çiftçilerle sınırlı değil.”şeklinde konuştu.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, CHP İlçe Başkanı Erk Kayabaş ve çiftçilerde hazır bulundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz