Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda Selahattin BAKİ adaylığını açıkladı

26 Aralık 2017 Salı, 13:25

Esnaf Odası seçimlerine az bir zaman kala Turgutlu  Şoförler ve Otomobilciler Odasında da Selahattin Baki aday olduğunu bir basın açıklaması yaparak açıkladı.

Turgutlu Belediyesi ortapark kafeteryada düzenlenen kahvaltı ile Selahattin Baki Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan adaylığını çok sayıda şoför esnafının katılımı ile açıkladı. Baki yaptığı açıklamada “1968 Erzurum doğumluyum ve Çerkez asıllıyım. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Turgutlu’ya 1972 yılında yerleştim İlk ve orta öğrenimimi Turgutlu’da yaptım. Şoförlük mesleğine muavinlik yaparak başladım. 7 senelik muavinlik hayatımın ardından şoför olarak önce şehir içi minibüslerde, askerlik sonrasında’ ıse kamyonlarda çalıştım. İlk kamyonumuzu 1993 yılında 4 ortak olarak aldık. 1995’de ıse tek başıma kamyon sahibi oldum. Hali hazırda ÇERKEZ NAKLIYAT’ın sahibiyim. 2005 yılında 5.5. 118 No.lu Turgutlu Kamyoncular Kooperatifi Başkanı seçildim. 2015 yılına kadar bu görevi aralıksız olarak sürdürdüm. Kendi isteğim ile Kooperatif Başkanlığından ayrıldım ve Turgutlu Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkan yardımcılığı görevine seçildim. Aynı zamanda Ankara Tüm Motorize Taşıyıcılar Kooperatifler Birliği yönetim kuruluna seçildim. Halen bu görevi de sürdürmekteyim. Gelen arz ve talepler doğrultusunda, mesleki ve yöneticilikteki deneyimlerimi Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odasında faydalı hizmetler yapabileceğime inandığım içir aday oldum. Taksici, minibüsçü, kamyoncu ve kamyonetçi, servisçi, otobüsçü ayırt etmeden sorunlarının çözümü için çalışacağımızın ben ve arkadaşlarım adına teminatını veriyorum.” dedi.

Baki projelerini ise şöyle açıkladı. ” J plaka tahdidi karmaşasını çözeceğiz, servis şöforlerini kooperatifleştirceğiz, şehirler arası otobüslerin yolcu indi bindisini düzenleyeceğiz, kullanılmayan Düğün Salonunu tekrar düzenleyip şoför esnafımızın hizmetine açacağız, TÜVTÜRK vize istasyonunu Turgutluya getireceğiz, Esnaf Kredi Kooperatifi ile esnafımız arasında köprü olacağız, bir avukat ile anlaşarak üyelerimizin hukuki açıdan da yanında olacağız, plaka basım fiyatlarında indirim yapacağız, durak işgaliye bedellerini önlemek amacıyla çalışacağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz