TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 2015/1882

04 Nisan 2016 Pazartesi, 21:42

 

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2015/1882 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Turgutlu İlçe, 647 Ada No, 7 Parsel No, Yıldırım Mahallesi, 1. Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken nitelikli olup tapunun cinsi hanesinde arsa vasfıyla kayıtlıdır.Kat irtifakı oluşturulmuştur.1/5 arsa paylı 1. Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm satılıktır.Parsel Yıldırım Mahallesi Sevgi Sokağa cephelidir.Atatürk Bulvarı ile Sevgi Sokak kesişimindedir.Taşınmaz üzerinde beş katlı betonarme bina mevcuttur. Binanın zemin katı dükkan üst katlar konuttur. Apartman girişi karo plaka merdivenler mozaik kaplıdır.Bina eski deprem yönetmeliği esaslarına göre yapılan binalardandır. Bağımsız bölüm 2 oda, 1 salon, kiler, mutfak, banyo, wc den ibaret olan daire yaklaşık 95 m² miktarındadır. Daire giriş kapısı ahşap yağlı boyalı kapı, iç ve dış doğramalar ahşap yağlı boyalı doğramadır.
Adresi : Yıldırım Mahallesi Sevgi Sokak No:2 Turgutlu / MANİSA
Yüzölçümü : 104,86 m2
Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : İmar onama sınırları içerisinde olup, bitişik nizam ticari 5 kat konut imarlı
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 14/06/2016 günü 09:50 – 10:00 arası
2. Satış Günü : 12/07/2016 günü 09:50 – 10:00 arası
Satış Yeri : TURGUTLU ADALET SARAYI ZEMİN KAT 23 NOLU SATIŞ ODASI – TURGUTLU ADLİYESİ TURGUTLU / MANİSA Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının ” tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de tebligat yerine geçeceği” başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1882 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2016
(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz