Tbmm 85.Yıl Çok Programlı Lisesi’nden Kardeş Kurumuna Teşekkür Plaketi

05 January 2013 Saturday, 21:20
vali_050113

Tbmm 85.Yıl Çok Programlı Lisesi’nden Kardeş Kurumuna Teşekkür Plaketi

Vali Halil İbrahim Daşöz’ün önderliğinde başlatılan ‘Kardeş Okul Kardeş Kurum’ projesi kapsamında TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde plaket töreni düzenlendi. Okulun kardeş kurumu olan Bosch Termo Teknik Tic. A.Ş. tarafından okula yapılan desteklerinden dolayı Bosch Genel Müdürü İrfan Bayrak’a Vali Halil İbrahim Daşöz tarafında teşekkür plaketi verildi.

TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi’nde düzenlenen törene Vali Halil İbrahim Daşöz, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Bosch Termo Teknik Tic. A.Ş. Genel Müdürü İrfan Bayrak, Fabrika Müdürü Peter Bredfeldt, okul Müdürü Mustafa Örnek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kardeş Okul Kardeş Kurum projesi kapsamında TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi ile kardeş olan Bosch Termo Teknik Tic. A.Ş.’nin TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesinde proje kapsamında çok amaçlı salonda kullanılmak üzere sahne, klima montajı, okul kütüphanesinin iç düzeni için masa yaptırılması, kitap desteği, kupa dolabı yapımı, 48 adet tuvalet ve 16 adet su giderinin onarımı ve dış cephede bulunan yağmur borularının onarımına destek verdiği belirtildi.

Ödül töreni öncesinde okul öğrencilerinden Tahsin Okumuş, 251 Bin Dev Öğrenci Projesi ile ilgili olarak görüşlerini dile getirdi. Sonrasında ise okulun Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitim Bölümü öğrencileri tarafından ‘Palyaço’ isimli müzik gösterisi sahnelendi.

Okul Müdürü Mustafa Örnek, konuşmasında Vali Halil İbrahim Daşöz’e böyle bir projeyi başlattığı için teşekkürlerini ileterek, Bosch Termo Teknik firmasının okula yapmış olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ederek, yapılan desteklerin devamını istedi.

Bosch Termo Teknik Genel Müdürü İrfan Bayrak, Bosch firmasının Manisa’ya yakıştığını belirterek, “Bu proje gerçekten çok güzel bir proje. Kardeşlik projesi. Okulun bizim kardeş okulumuz olmasından dolayı çok mutluyuz. Peter Brefeldt bize söylemişti, Bosch Türkiye’ye çok yakışıyor. Firmamız uzun yıllardır Türkiye’de bulunuyor ve Türk kültürüne uyum sağlayan bir şirket. Aynı zamanda en çok vergiyi ödeyen özel şirket. İhracat sıralamasında 127. Sırada bulunarak Türkiye’ye katkı sağlayan bir şirket. Biz de bu şirketle birlikte sizlere katkı sağlamaktan dolayı çok mutluluk duyuyoruz” dedi.

Vali Daşöz, törende yaptığı konuşmada, “Bosch fabrikası güzel işler yapıyorlar. Manisa’nın bir sanayi lokomotifi olmasında büyük katkılardan birini yapıyor. TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesine ve Manisa’ya yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Halil İbrahim Daşöz, Bosch Termo Teknik Genel Müdürü İrfan Bayrak ve Fabrika Müdürü Peter Bredfeldt’e okula yaptığı desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...