TEMİZ SİYASET

05 Ağustos 2017 Cumartesi, 14:14

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk KAYABAŞ, uzun süredir ilçe başkanılğı görevini sürdürüyor. Ancak son dönemde yaptığı çıkışlarla ve çizdiği portre ile temiz siyasetin nasıl yapılacağının da örneklerini veriyor.
Çirkinleştirmeden eleştiren, “Takipçisi Olacağım” diyerek; sonra da teşekkür etmesini bilerek takdiri hak ediyor. Sokak kavgası yapmayan, konuştuklarını belgelendiren, yerinde inceleyen KAYABAŞ; muhalefetin kırmadan, dökmeden yapılabileceğini de gösteriyor. Ancak; seçimler yaklaşırken bu ılıman havanın yerini yağmur mu dolu mu alır onu da göreceğiz.

Öte yandan AK Parti kongre tarihini belirlerken mevcut İlçe Başkanı Mürşit GEDİZLİ “Hizmet yolunda kutlu yürüyüşe devam” dedi ve 19 Ağustos’taki kongrede devam kararı aldığını açıklamış oldu. İktidar Partisindeki kongre sonrasında Belediye Başkanı adayları da bir bir sahne almaya başlayacaklardır.

MHP’de Orhan SAYAR kongrede koltuğunu sağlamlaştırmıştı. Ancak parti içinde fırtınanın pek dindiği söylenemez. Eskiler tabir edilenlerin parti içindeki muhalefetlik seçim sathında sulh mu olacak yoksa artacak mı zaman gösterecek. Ancak MHP elindeki Turgutlu Belediyesi’nin kaybetmek istemeyecektir.

Teşkilatlar “Hazırız” mesajını Kurban Bayramı sonrasında verecek seçim arenası da hareketlenecektir. Bize de “temiz siyaset” temennisinde bulunarak gelişmeleri sizlere tarafsız gözle aktarmak düşücektir.

Sertaç AKKUL
Yeni Turgutlu Gazetesi
İmtiyaz Sahibi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz