TURGUTLU’ DA ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞ VE TÜKETİM YERLERİ DENETLENDİ

31 Aralık 2018 Pazartesi, 09:44

Ülkemizde yaşanan sahte ve kaçak alkollü satışına karşı önlem almak için alkollü içecek satan restoranlar ve perakende içki satışı yapan işyerlerine denetim ve kontroller yeni yıla girmeden önce yapıldı.
Turgutlu’da 98 alkollü içki satışı yapan işletme, 23 alkollü içki tüketimi olan işletme ve 1 alkollü içki üretimi yapan işletme bulunmakta olup, denetimlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmediği İlçe Tarım Müdürlüğü’nce bildirildi.
Turgutlu İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri; “İşletme sahibi esnaflarımıza mevzuatlara uygun hareket ettikleri ve gösterdikleri özen için teşekkür ederiz.
Vatandaşlarımızın da dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İçkinin sahte veya kaçak olduğunu anlamakta kokusu, rengi ve tadı fikir vermeyeceği için ürün satın alırken ambalaj üzerindeki etiket bilgilerine dikkat edilmesi gerekmektedir. İçki şişesinin üzerinde bakanlık onaylı kayıt numarası olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Ambalaj üzerinde TAPDK bandrolünü görmeli, içkilerin orijinal ambalajında olup olmadığına dikkat edilmelidir. Tüketim öncesi ise içkinin göz önünde açılması sağlanmalıdır. Şüphe arz eden durumlarda veya kaçak ya da sahte içkilere rastlanılması durumunda, 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 174 Gıda Hattını arayarak, şikayetlerinizi mutlaka bildiriniz” denildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz