TURGUTLU ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN SESSİZ TERÖR ÇIĞLIĞI

20 Ağustos 2015 Perşembe, 10:40
TURGUTLU ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNDEN SESSİZ TERÖR ÇIĞLIĞI

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu irtibat sorumlusu Gazi Üsteğmen Turgut Gürkaş beraberinde bulunan Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleriyle birlikte 50.yıl alanında üzerinde “ Dökülen Kanların Hesabı Sorulsun” yazılı pankart açarak yaklaşık 45 dakika boyunca, son günlerde artan hain terör saldırılarını sessiz çığlıklarla protesto ettiler.

Saat 18.00’da 50. yıl alanında başlayan teröre karşı sessiz protesto eyleminde, Şehit ve Gazi Anneleri, Babaları, Eşleri, Çocukları ile yakınları ellerinde Türk Bayrakları ve Şehitlerin Fotoğraflar ile açtıkları pankartla protesto ettiler.

Hiçbir konuşmanın yapılmadığı ve açıklamanın yapılmadığı anlamlı protesto eylemine ilgi gösteren basın mensuplarına önceden hazırlan yazılı basın açıklaması metni basın mensuplarına dağıtıldı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Turgutlu İrtibat bürosu tarafından basın mensuplarına dağıtılan yazılı açıklamasında; KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNE; Bizler Şehit Aileleri ve Gaziler olarak, bu ülkenin bölünmez bütünlüğü, huzurun, güvenin sağlanmasını ve Türk Milletinin bu kutsal vatan topraklarında barış içinde yaşaması için bedel ödedik. Ama görüyoruz ki son zamanlarda; bu ülkenin tüm imkânlarından faydalanarak bu millete ihanet edenler yine karışıklık ve kaos ortamı yaratmak için terör faaliyetlerine başlamıştır.

“ANALAR AĞLAMASIN” Diye başlatılan süreç daha çok ANANIN ağlaması ile sonuçlanmıştır. Vatan hainlerine her dostça ve kardeşçe yaklaşım TÜRK MİLLETİNE acı ve ızdırap olarak geri dönmüştür.

Biz Şehit Ailelerinin ve Gazilerin yetkili makamlardan isteği; Kalleşçe ve haince yapılan bu eylemleri planlayanlara, destekleyenlere ve yapanlara gerekli dersi vermek için teröristlerle mücadeleyi cesaretle ve kararlılıkla sürdürmesidir. Bu vatan hainlerinin döktükleri kanın hesabını mutlaka ama mutlaka onlara ödettirmelidir.”Şeklinde açıklama yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan protesto eylemi, tüm Şehitler için Dua ve Fatihalar okunarak hiç bir slogan atılmadan son buldu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz