Son Dakika
21 Eylül 2018 Cuma

TURGUTLU’DA ADAPTESK EĞİTİMİ

25 Ekim 2016 Salı, 11:21

Esnaf ve sanatkarların uyum yeteneklerinin artırılması projesi (ADAPTESK) kapsamında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde 26 – 27 Ekim 2016 tarihlerinde eğitim verilecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Turgutlu Bakkallar Odası Başkanı Ergün Çolak “Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ile Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın işbirliği ile yürütülen Esnaf ve sanatkarların uyum yeteneklerinin artırılması projesi (ADAPTESK) Türkiye’deki 7 ilde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile birlikte Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizde de uygulanmaya başlamıştır.

Avrupa Birliği (AB) mali yardımı kapsamında, 8 ilde 23 bin 500 Esnaf ve Sanatkârın uyum yeteneğinin geliştirileceği projenin bir bölümü de Turgutlu’da yapılacaktır. Söz konusu proje kapsamında Turgutlu Esnaf Odaları Eğitim Salonu’nda Esnaf ve Sanatkarlarımız ile yanlarında çalışanlara yönelik eğitimler verilecektir. Tüm Esnaf ve Sanatkarlar üyeleri ile yanlarında çalışanlar hiçbir ücret ödemeden katılabileceği eğitimler 26/10/2016 Çarşamba  günü ( satış ve pazarlama teknikleri) ile 27/10/2016 Perşembe (iletişim) 17:00 ile 19:00 saatleri arasında gerçekleşecek olup akşam yemeği ve her katılımcıya  görünürlülük  seti hediye edilecektir.

Her meslek grubu mensubu olduğu oda aracılığı ile Turgutlu Bakkallar Esnaf Odası’na eğitim için kayıt yaptırabilirler” dedi.

ADAPTESK Projesi nedir?

AB’nin Katılım Öncesi Mali Yardımı kapsamında, konfederasyonlarının yararlanıcısı olduğu kısa adı ADAPTESK olan “Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu” doğrultusunda, 8 ilde 23 bin 500 esnaf ve sanatkârın uyum yeteneğinin geliştirileceğini hedeflenmektedir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülecek ADAPTESK projesinin, Manisa’nın yanı sıra Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, Mersin, Ordu ve Şanlıurfa illerinde yürütülmektedir. Proje süresi 23 ay ve bütçesinin ise yaklaşık 7 milyon Euro dur.

Esnaf ve Sanatkar meslek kuruluşlarının üyelerine sundukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin çeşitlendirilmesini, ihtiyaç odaklı olmasını hedefleyen,  8 pilot ilimiz başta olmak üzere, Esnaf ve Sanatkarların kendileri ve yanlarında çalışanlara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerini onların ihtiyaçlarına göre belirleyerek yeni bir model geliştirilecektir.  Bu yeni modelimiz ülkemizin ekonomik gücünün önemli bölümünü oluşturan Esnaf ve Sanatkarlarımızın başta ekonomik krizler ve küreselleşme karşısında daha güçlü bir yapıya kavuşmalarını sağlayacak,  gerek AB süreci ve gerek gelişen dünyaya uyum yeteneklerini artıracaktır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz