Turgutlulu Matbaacı Erol ERYILMAZ vefat etti…

19 Temmuz 2018 Perşembe, 18:44

Bodrum Gündem Gazetesi Fatih BOZOĞLU’nun haberine göre;  2 Mayıs 2010’da meydana gelen yangınla yok olan Baraz Otel’in işletmecisi ve aynı zamanda YILMAZ AMBALAJ A.Ş.’nin kurucularından iş insanı Turgutlulu Erol Eryılmaz (63), evinin kapısında elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. 

Turgutlu’nun eski matbaacılarından ve daha sonra İzmir’deki Yılmaz Ofset ve Ambalaj’ın kurucularından Bekir Eryılmaz; Kumbahçe Paşatarlası’nda bulunan kale şeklindeki mimarisi ile dikkat çeken evinin kapısını açmak isterken, elektrik akımına kapılarak can verdiği ifade edildi.

Bozoğlu’nun yetkililerden aldığı bilgilere göre; evin normal dış kapısına ek olarak sonradan bir de demir dış kapı yaptırılmış. Bu demir dış kapının montajı sırasında bağlantı elemanı, dış kapı aydınlatmasına denk gelmiş. Kapı aydınlatması yandığında bu demir kapıya elektrik akımı geldiği, Erol Eryılmaz’ın da denizden ıslak olarak geldiği ve ayaklarının da çıplak olması nedeni ile bu akıma kapıldığı bilgisi verildi.

Bir başka iddia ise; Eryılmaz’ın hırsızlara karşı önlem almak amacı ile demir kapıya bilerek elektrik akımı verdiği ve ıslak ve çıplak ayaklı olması nedeni ile akıma kapıldığı yönünde. Ancak bu iddianın yakınları tarafından kesinlikle doğru olmadığı ifade ediliyor. Eryılmaz’ın yakınları kalp krizinden hayatını kaybetmiş olabileceğini iddia ederken, kesin ölüm sebebi adli tıbbın incelemesinin sonucunu belirlenecek.

İzmir’de oturan ve sık sık Bodrum’a gelip giden Erol Eryılmaz mülkiyeti Bodrum Belediye’sine ait Baraz Otel’in işletmeciliğini yapmıştı. 2010 Mayıs ayında meydana gelen yangın sonucu bir kişi yaşamını yitirmiş 11 kişi de çeşitli yerlerinden yanarak yaralanmıştı. Baraz Otel daha sonra Bodrum Belediyesi tarafından yıkılarak Mahfel Kafe olarak halkın hizmetine sunulmuştu.
Aslen Manisa Turgutlu’lu olan 1955 doğumlu Erol Eryılmaz, evli ve iki erkek bir kız, 3 çocuk sahibiydi.

Eryılmaz’ın cenazesinin yarın ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Turgutlu Pazar Camiinden kaldırılacağı öğrenildi.

(Resimler Bodrum Gündem Gazetesi) Meslektaşımız Fatih BOZOĞLU’na haber ve resim alıntıları için Yeni Turgutlu Gazetesi olarak teşekkür ederiz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz