VE TUTUKLANDI…

09 Aralık 2016 Cuma, 20:59

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde evinin yakınlarındaki parkta spor yapan 4 aylık hamile Ebru Tireli’ye saldırdığı iddia edilen ve adliyeye sevk edilen şüpheli şahıs mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tüm ülkede büyük bir tepkiye neden olan hamile kadına darp vakasında gözaltına alınan şüpheli şahıs M.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğünün kurduğu özel ekip tarafından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan ve ilçede esnaflık yapan M.T. emniyet sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcılığın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği M.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Manisa F Tipi Cezaevine gönderildi.

Şüpheli M.T. suçlamaları kabul etmezken, mahkemede olay saatinde evde olduğunu ve yanlış teşhis yapıldığını iddia ettiği öğrenildi.

“Hamile kadının avukatı, davanın takipçisi olacağız”

4 aylık hamile Ebru Tireli’ye darp iddiasıyla gözaltına alınan ve tutuklanan M.T. cezaevine gönderilirken, mağdurun avukatı Tolga Tireli yaptığı açıklamada;” Müvekkilim uğradığı bu mağfur saldırıyı ve son dönemde artan kadınlara yönelik tüm şiddet eylemleri lanetliyorum. Saldırının be şekilde yapıldığını bilmiyoruz, ne müvekkilim nede eşini hiç kimse ile şahsi husumeti yoktur. Ayrıca bu saldırının altında şahsi sebep aranması olayın vahametini basite indirger. Ebru hanıma neden şiddete maruz kaldın sorusu bu şiddeti hak edip hak etmediğini merak eden zihniyetin ürünüdür. Neden sorusunun muhatabı bize değil şüpheli olmalıdır. Yargılama sürecinin takipçisi olacağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz