Yeni okul için ilk adım atıldı

12 Nisan 2018 Perşembe, 12:48

Turgutlu’ya bağlı Dağmarmara grup köylerinde bulunan Niyazi Üzmez İlköğretim okulu binasının, deprem yönetmeliğine uygun olmadığı ve dayanaksız olduğu yapılan incelemeler sonrasında yıkımı için karar verilmişti.
Dağmarmara grup köyleri Kuşlar, Karaköy, Ören, Kabaçınar ve Hacıisalar da bulunan öğrenciler, okullarının depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile kapatılmasının ardından Derbent Mahallesinde taşımalı eğitim ile okullarına gitmeye başlamıştı.
Niyazi Üzmez İlköğretim Okulunun yıkım kararının alınması ve 15 Mayıs’ta ihalesinin yapılacak olması nedeni ile tehlike arz eden eski okul binası, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Ak Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli’nin girişimleri ile yıkıldı.
Yıkılan okulun yerine 15 Mayıs’ta yapılacak olan ihale ile daha modern ve daha dayanıklı bir okulun bölgeye kazandırılacağını belirten AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, Her gün onlarca kilometre giderek taşımalı sistemle eğitim gören öğrencileri ve velilerini bu sıkıntıdan kurtaracaklarını söyledi.
Yıkım ekiplerinin kontrolünde iş makinesi ile okula ilk kepçe darbesini vuran Gedizli, daha sonra bölgede ikamet eden vatandaşlar sohbet ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz