REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni Turgutlu Haber Sitesi

TUTSO Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TUTSO Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
1 views
29 Ağustos 2022 - 12:06

T

urgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2022 yılı Ağustos ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Temmuz ayı olağan meclisi, TUTSO Meclis Başkan vekili Cem Deligöz’ün açılış konuşmasıyla başladı.

17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde hayatını kaybeden vatandaşları anıp, benzer acıların tekrar yaşanmamasını temenni eden Deligöz, Anadolu’nun kapılarının Türklere açıldığı 1071 Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzun yıl dönünlerini kutladı.

Deligöz “26 Ağustos 1922 günü başlayan 9 bin 855 gazimizin bulunduğu büyük taarruzda 2 bin 543 şehit verilmiştir. Buradan vatan için canlarını vermiş şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyor, 30 Ağustos Zafer bayramınızı şimdiden en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Deligöz konuşmasını Turgutlu’dan Trabzon Vali Yardımcısı olarak atanan Kaymakam Ali Yılmaz’a yeni görev yerinde başarılar, Turgutlu’ya atanan kaymakam Selami Kapankaya’ya da hayırlı olmasını temenni ederek sonlandırdı.

2022 yılı Temmuz ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2022 Yılı Temmuz ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın, “TOGG’un piyasaya çıkışını heyecanla bekliyoruz”

Aydın, Pazartesi günü TOBB öncülüğünde girişimleri gerçekleşen ‘O Türkiye’nin Otomobili TOGG’ üretim tesislerini gezmek için düzenlenen programa katılacağız. Uluslararası rekabet aşamasında ülkemiz için önemli yatırım ve girişimlerden birisi olan TOGG’un piyasaya çıkışını heyecanla bekliyoruz. Bu girişimin gerçekleşmesi noktasında birleştirici gücü ve azmi nedeni ile TOBB başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu‘nu tebrik ediyor, yatırımcılarını ve emeği geçen tüm ekibi kutluyorum” dedi.

Aydın “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun”

100. yılını kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramının; zulme, işgale, esarete, teslimiyete karşı Türk milletinin topyekün haykırışı, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatı olduğunu belirten Başkan Aydın, şanlı zaferin, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun mihenk taşı olduğunu belirterek “Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos ZaferBayramı’nı şimdiden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Aydın, “Oda Bütçemizi 4 milyon 200 bin liraya yükselttik”

Yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle, 2022 yılı bütçesinde revize yapılması gerektiğini bunun içinde gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Aydın, “Bilindiği gibi 2022 yılı bütçemizi 3 milyon 120 bin lira gelir ve gider olarak kabul etmiştik. Ancak 2022 yılındaki ekonomik gelişmelergelir ve giderlerimizdeki artışlar nedeni ile ek bütçe yapma gereksinimi duyduk. Bu nedenle bütçemizi 1 milyon 80 bin lira artırarak toplam 4 milyon 200 bin liraya çıkardık. Ek bütçemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Son yayınlanan kararname ile Turgutlu Kaymakamlığından Trabzon Vali Yardımcılığına atanan Kaymakam Ali Yılmaz’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden başkan Aydın, “Geçtiğimiz günlerde kendilerini yeni görev yerine uğurladık. Her zaman ilçemizin gelişimi noktasında tüm kurumlarımızla eşgüdüm ve birlik içerisinde çalışmayı ilke edinen Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Turgutlu Kaymakamlığına atanan Selami Kapankaya’ya da ilçemizdeki hizmetlerinde başarılar dileriz” dedi.

Aydın konuşmasını “Eylül Ayı içerisinde başlayacak olan yeni öğrenim ve öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor; her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim dönemi öncesi ihtiyaç sahibi öğrencilerimize kıyafet ve ayakkabı desteklerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum”  sözleri ile sonlandırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı