Yeni Turgutlu Haber Sitesi

Turgutlu OSB’nin 2023 Yılı Bütçesi 1 milyar 600 milyon lira

Turgutlu OSB’nin 2023 Yılı Bütçesi 1 milyar 600 milyon lira
227 views
16 Ocak 2023 - 18:37

Turgutlu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hami Özer, ilçedeki gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda, OSB hakkında bilgiler verdi. Hedeflerini ve çalışmalarını açıklayan Hami Özer, Turgutlu OSB’ye gölet ve enerji santrali kurmayı hedeflediklerini bildirdi.
Turgutlu OSB’nin büyümesine yönelik olarak çalışmalar yaptıklarını belirten Hami Özer, mevcut alanların yanı sıra, altyapı projeleri hazırlanan yeni alanların kazandırılmaya hazır olduğunu belirtti.

– Turgutlu OSB Bir Çok OSB’den Kıymetli

Özer, “Alternatif parseller oluşturmaya çalışıyoruz. 300 hektarlık yani 3 bin dönümlük bir genişleme alanımız daha var ve İzmir il sınırına kadar dayanıyor. Bu alanlarla Turgutlu’da çok büyük bir organize sanayi bölgesi oluşturmayı hedeflemekteyiz. Turgutlu OSB hepinizin malumu coğrafi konumu bir çok OSB’den kıymetli. Otobana 3 km, tarımsal alanların neredeyse dibinde, İzmir, havalimanı, liman hemen 30 dk mesafede” dedi.

– Çok Sayıda Yatırım Yapmak İsteyen Firma Var

Turgutlu OSB’ye çok ciddi bir şekilde talep  aldıklarını belirten başkan Özer “Şuanda bölgemize 180’e yakın yatırım yapmak isteyen sanayi kuruluşu var. Tabi herkesede evet deme şansımız yok. Biz yönetime ilk geldiğimizde yaptığımz işlerden bir tanesi tahsis kriterlerinin oluşturmasıydı. Her önümüze gelen işletmeye ya da işletmeciye gelin size burada yer veririz diyemiyoruz. Bu sistematik bir şekilde inceleniyor” dedi.

– Gölet ve Enerji Santrali Hayalimiz Var

Turgutlu OSB’nin şuanda en büyük problemlerinden bir tanesinin su kaynağı olduğunu belirten Özer, “Bir hayalimiz var. Genişleme alanına çok büyük bir gölet yapmayı ve üzerinede enerji santrali yapmayı düşünüyoruz. Bölgeye katma değer sağlaması için. Hep birlikte yaşayacağız, Turgutlu OSB Egenin parlayan bir yıldızı haline gelecek. Hem yeşil OSB, hem de içerisinde çalışan sanayi sektörleri bakımında çok kıymetli olacak. Turgutlu’muzda buna bağlı olarak büyüyecek” dedi.

– Doğru Zamanda Doğru İşler Yapacağız

Turgutlu OSB’deki eksiklikleri planlı bir şekilde tamamlamaya devam ettiklerini belirten OSB başkanı Özer, “2 yıl içerisinde OSB’de sosyal donatı alanlarımızı da inşaa etmiş olacağız. Bölgemizde banka şubeleri, itfaiye istasyonu, sağlık kuruluşu ve meslek lisesi yapacağız. Bunları doğru zamanda planlayıp, doğru bir şekilde inşa edebilmemiz gerekiyor. Bölgemnin bu tür yatırımlara çok ciddi ihtiyacı var. Bir ambulansımız yok. Turgutlu Belediyesi ambulans istasyonu için yer gösterdi ve bunu yapacağız” dedi.

– Turgutlu OSB Bütçesi 1 Milyar 600 milyon lira

Başkan Özer, Turgutlu OSB’de şuan da üretim yapan 81 işletme ve yaklaşık 8 bin çalışan olduğunu belirtirken, 12 tane fabrika inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Özer ayrıca, 2023 yılı bütçelerinin ise 1 milyar 600 milyon lira olduğunu bildirdi.

Kaynak: Kamil TEKMEN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

    casino siteleri