Yeni Turgutlu Haber Sitesi

TURBELDAK Ekibinden Atatürk’ü Anma Yürüyüşü

TURBELDAK Ekibinden Atatürk’ü Anma Yürüyüşü
99 views
15 Kasım 2023 - 9:34

Turgutlu Belediyesi Dağcılık Akademisi (TURBELDAK), Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 85.yılına özel anma yürüyüşü düzenledi.

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı TURBELDAK, bu haftaki yürüyüşünü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e adadı. Yürüyüş etkinliği, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve O’nun mirasını yaşatmak amacıyla Yaz-Kış Yürüyüş Liderleri Orhan Mert ve Haydar Atilla’nın rehberliğinde Kozbeyli-Yenifoça parkurunda gerçekleşti. Yemyeşil çam ağaçlarının eşlik ettiği yürüyüş boyunca grup içindeki her bireyin Atatürk’ün hayatına ve liderliğine dair paylaşımları etkinliği daha da özel ve anlamlı kıldı.

Yaz-Kış Yürüyüş Lideri Orhan Mert, “Bu hafta gerçekleştirmiş olduğumuz yürüyüşümüzde her zaman izinde yürüdüğümüz ve yürümeye devam edeceğimiz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, sevgiyle ve özlemle andık. Yürüyüşümüz süresince attığımız her adım bu topraklarda bize miras kalan bağımsızlık mücadelesini simgeliyor aynı zamanda Büyük Atatürk’ün bu topraklara kattığı değerleri düşündürüyordu. Bu özel günde doğayla iç içe bir şekilde, Atatürk’ün fikirleri ve değerleriyle buluştuk. Hepimiz için büyük bir anlam içeren bu etkinlik, gelecek nesillere doğanın ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasının bir arada nasıl yaşatılacağını gösteren bir rehber oldu. Yürüyüşümüze katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

casino siteleri